Górnik Wałbrzych dał radę Dzikom z Warszawy, ale walka była ciężka! Zdjęcia z boiska i z trybun!

Paweł Gołębiowski
Górnik Trans.eu Zamek Książ pokonał Dziki Warszawa
Górnik Trans.eu Zamek Książ pokonał Dziki Warszawa Paweł Gołębiowski
Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych zdobyli u siebie tylko 57 punktów, ale i tak pokonali na swoim boisku Dziki Warszawa.

Koszykarze I-ligowego Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonali na swoim boisku 57:45 Dziki Warszawa. Zespół ze stolicy to drużyna plasująca się w ścisłej czołówce tabeli, a jednak po dwóch kwartach wałbrzyszanie prowadzili aż 41:22. Goście mieli duże kłopoty ze zdobywaniem punktów i wydawało się, że drużyna trenera Marcina Radomskiego może rozgromić tego przeciwnika. Po zmianie stron boiska ekipa z Warszawy jednak znacznie poprawiła obronę (trzecią kwartę wygrała 15:6) i zbliżyła się do Górnika na 10 punktów i wszystko było jeszcze możliwe.
Na szczęście dla wałbrzyszan, w ostatniej części spotkania obydwie drużyny skupiły się na obronie i zwycięstwo gospodarzy stało się faktem.
Teraz przed drużyną Górnika Trans.eu Zamek Książ bardzo ciężka próba. W piątek, 3 lutego o godz. 18 wałbrzyszanie zmierzą się na wyjeździe z bardzo silnym liderem – HydroTruckiem Radom. W pierwszej rundzie sezonu przegrali z tym zespołem u siebie 65:78.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – Dziki Warszawa 57:45 (19:7, 22:15, 6:15, 10:8)

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Chidom 13, Kordalski 14, Niedźwiedzki 8, Sitnik 7, Majewski 6, Durski 5, Walski 3, Stopierzyński 2, Ratajczak 0.