Górnik Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 2:0 (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski
Górnik Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 2:0 (0:0)
Górnik Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 2:0 (0:0) Bartek Nowak
Piłkarze Górnika nadal bez straty punku w rozgrywkach IV ligi dolnośląskiej (grupa wschodnia). W sobotę (25 sierpnia) w III kolejce rozgrywek, biało-niebiescy zrewanżowali się Bielawiance za dwie porażki z ubiegłego sezonu.

Po trzech kolejkach spotkań piłkarze Górnika Wałbrzych z kompletem trzech zwycięstw i bilansem bramek 9:3 plasują się w ścisłej czołówce tabeli IV ligi dolnośląskiej (grupa wschodnia). Pierwsza połowa sobotniego (25 sierpnia) meczu Górnika z Bielawianką była wyrównana i każda z drużyn miała szansę na zdobycie gola. Jednak w drugiej części meczu przewagę zaczęli osiągać wałbrzyszanie i udokumentowali to dwoma bramkami w końcówce spotkania. Asami w rękawie trenera Jacka Fojny okazali się zmiennicy, którzy weszli na murawę po przerwie. W 76 minucie wynik meczu otworzył Mateusz Sobiesierski, który wykorzystał podanie Damiana Chajewskiego i pokonał Łukasza Malca. Goście nie otrząsnęli się jeszcze po utracie bramki, a Malec po raz drugi musiał sięgać po piłkę do siatki. W 79 minucie drugiego gola dla Górnika zdobył Miłosz Rodziewicz. W następnej kolejce, która odbędzie się w sobotę (1 września) wałbrzyszanie zagrają u siebie o godz. 17. z Unią Bardo. Ten mecz będzie połączony z wałbrzyskimi obchodami Dnia Piłkarza, z których dochód zostanie przekazany do hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu. O szczegółach imprezy przeczytacie tutaj