Górnik Trans.eu pokonali na wyjeździe AZS Częstochowa i nadal są liderem II ligi

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali na wyjeździe 80:65 AZS Częstochowa. Wałbrzyszanie - lider grupy D II ligi, nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa nad II-ligowym średniakiem. Górnik Trans.eu po pierwszej kwarcie prowadził 18:13, a w połowie spotkania było już 35:20 dla gości.
Wałbrzyszanie w trzeciej kwarcie jeszcze powiększyli przewagę. Przed ostatnią częścią spotkania Górnik Trans.eu prowadził 64:40 i było już właściwie po meczu. W ostatnich minutach AZS trochę zmniejszył rozmiary porażki.
Spory wkład w zwycięstwo wałbrzyszan miał nowy zawodnik Górnika Trans.eu - Krzysztof Spała, który przeszedł do naszej drużyny ze Stali Ostrów Wielkopolski. Ten 24-letni rzucający obrońca zdobywał tam średnio 15 punktów w meczu.
Do Górnika Trans.eu dołączył też 27-letni rozgrywający Dawid Wrona. Wychowanek wałbrzyskiego klubu w Częstochowie pojawił się jednak na parkiecie tylko przez chwilę.

AZS Częstochowa - Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:80 (13:18, 7:17, 20:29, 25:16)

Górnik Trans.eu: Durski 20, Spała 16, Ratajczak 15, Kruszczyński 13, Wróbel 10, Krzywdziński 6, Makarczuk 0, Wrona 0, Jeziorowski 0, Kłyż 0, Kaczuga 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0