Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Zabytków Techniki w Starej Kopalni

Sylwia Królikowska
W dniach 13-15 sierpnia 2016 r. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zaprasza na tegoroczny Festiwal Zabytków Techniki. W programie zwiedzanie z profesjonalnym przewodnikiem oraz bezpłatna wycieczka szlakami wałbrzyskiego przemysłu, a także darmowe warsztaty malowania na szkle i plastyczno – modelarskie dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy!

Program Festiwalu w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia:

13, 14, 15 sierpnia 2016 r. godz. 10:00 – 18:00

Zwiedzanie Starej Kopalni z profesjonalnym przewodnikiem. Na trasie m.in. lampownia, maszynownia i wieża nadszybowa szybu Julia, fragment korytarza podziemnego, wieża widokowa, kuźnia (dawne warsztaty naprawcze). Wejścia o równych godzinach, zwiedzanie trwa ok. 1,5 – 2 godz. Cennik dostępny jest na stronie http://www.starakopalnia.pl/zwiedzanie/

Atrakcje bezpłatne:

14/08/2016 r. niedziela godz. 9:30

warsztaty malowania na szkle

Pejzaż Industrialny inspirowany Starą Kopalnią – rysunek przeniesiony na szkło to zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z technikami graficznymi – przenoszenia rysunku na szkło. Zadanie będzie polegało na wyryciu, narysowaniu lub odciśnięciu różnych elementów wpisujących się w temat industrialny, we wcześniej przygotowanym płacie gliny. Na glinę uczestnicy naniosą farbę akrylową w różnych kolorach, następnie odcisną ją w szkle o wymiarach 18 x 24 cm. Po wyschnięciu farby na szkle, całość zostanie pomalowana na czarno, w celu podkreślenia powstałego rysunku. Na koniec uczestnicy nałożą spodnią część antyramy i w ten sposób powstanie niepowtarzalna grafika.

Warsztaty trwają godzinę, są bezpłatne i przygotowane dla grupy 6 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, których można dokonywać mailowa [email protected] lub telefonicznie 74 6670 900 w godzinach od 8 do 16 od pon. do pt.

14/08/2016 r. niedziela godz. 10:00

warsztaty Kopalnia marzeń

Warsztaty plastyczne Kopalnia marzeń adresowane są do dzieci w wieku 6 – 11 lat i opierają się na zajęciach plastycznych, na których dzieci tworzą własną koncepcję Starej Kopalni, idealnej dla siebie, ostatecznie przenosząc swój pomysł na wielkoformatowy, stworzony przez całą grupę plakat. Drugim punktem zajęć będą warsztaty modelarskie – z brystolu uczestnicy wykonają własne czako górnicze.

Warsztaty trwają 1,5 godziny, są bezpłatne i przygotowane dla grupy 15 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń, których można dokonywać mailowa [email protected] lub telefonicznie 74 6670 900 w godzinach od 8 do 16 od pon. do pt.

14/08/2016 r. niedziela godz. 12:00

spacer historyczny szlakami przemysłu wałbrzyskiego

Wałbrzych jest miastem słynącym głównie ze swej górniczej historii, jednak zabytki techniki i przemysłu, wpisujące się silnie w krajobraz miasta, są obecne na każdym kroku, często zapomniane, nieużytkowane lub wykorzystywane wtórnie w nowej roli. Na trasie zwiedzający zobaczą architekturę związaną ze słynną wałbrzyską porcelaną, dowiedzą się, gdzie jest jedna z najpopularniejszych na przełomie XVIII i XIX w. sztolni spławnych, zobaczyć będą mogli jak silnie relikty górnictwa zapisały się w urbanistyce i architekturze, zaś wałbrzyszanie odkryją na nowo przestrzenie swych codziennych wędrówek.

Uczestnictwo w spacerze jest bezpłatne. Czas trwania: ok. 1,5 godz., maksymalna liczba uczestników: 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń, których można dokonywać mailowa [email protected] lub telefonicznie 74 6670 900 w godzinach od 8 do 16 od pon. do pt. Start w samo południe pod dworcem Wałbrzych Miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto