Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dożynki w Starych Bogaczowicach

RED
Korowodem prowadzonym przez tegorocznych starostów dożynek Patrycję Ofrin i Adriana Wyrwińskiego oraz Mszą Świętą dziękczynną rozpoczęły się tegoroczne Gminne Dożynki w Starych Bogaczowicach.

Nabożeństwo koncelebrowane przez ks. Andrzej Wilczyńskiego i ks. Jacka Biernackiego, miało bardzo uroczysty charakter. Najważniejszym momentem było poświęcenie chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna oraz wieńców dożynkowych. Zarówno księża jak i Wojt Gminy Mirosław Lech a także Przewodnicząca Rady Gminy zwrócili się do rolników z szacunkiem dziękując im za trudną, wymagającą ogromnego wysiłku pracę. W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści; posłanki Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i senator Wiesław Kilian oraz przedstawiciele starostwa i sąsiednich gmin.

W trakcie imprezy został rozstrzygnięty konkurs na "Najpiękniejszą Posesję" i najładniejszą dekorację dożynkową. Bardzo atrakcyjnie przebiegał konkurs na najlepszą orkę. Zwycięzcą tego konkursu okazał się właściciel działki któremu za darmo zaorano pole, ale komisja za zwycięzcę uznała Mirosława Czabana właściciela pięćdziesięcioletniego ciągnika Ursus 28.

Wystąpiły zespoły ludowe i dziecięce. Furorę zrobiły występy zespołu " Metamorfozy" z Wolbromka i Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych".

Występ zespołu GESEK stał się początkiem trwającej do późnej nocy zabawy tanecznej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której do wygrania był wartościowy sprzęt RTV i AGD ufundowany przez Aktiw sp. z o.o. Nagrody na loterię przekazali także: Teatr Dramatyczny, Aqua Zdrój Wałbrzych, Mirosława Gontarek Żwirownia Mokrzeszów, Marek Rajca Skład Opału, Salon Fryzjerski Dorota Śliwka.

- Ta niezwykła uroczystość odbyła się dzięki zaangażowaniu wyjątkowych osób. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Jackowi Biernackiemu, liturgicznej służbie ołtarza oraz pani katechetce Janinie Strzyż, a także organiście i chórowi za duchowa oprawę uroczystości. Podziękowania kierujemy także do: Roberta Załubskiego Prezesowa RSP wraz z Pracownikami Tadeuszem Faściszewski i Marianem Urbańskim, Pana Konieczko z Chwaliszowa i Pana Konieczek z Pietrzykowa. Dziękujemy również Bogusławowi Uchmanowiczowi Radnemu Powiatu Wałbrzyskiego, Radnym Rady Gminy Stare Bogaczowice – Anecie Rajcy, Emilii Kmiecik, Izabelli Kamińskiej, Arielowi Zarzecznemu, Arkadiuszowi Karczmarzowi, Adamowi Zielińskiem oraz Marcinowi Uchmanowiczowi. Za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem dziękujemy Radnej Marcie Wyrzykowskiej oraz OSP Stare Bogaczowice pod przewodnictwem Pana Mieczysława Wawrzyszyna. Za pyszną strawę dziękujemy Panu Marcinowi Bradlowi, a także Panu Arturowi Pisarczykowi, który przygotował żurek oraz małżeństwu lokalnych rolników – Anecie i Mariuszowi Rajca za pieczonego dzika. Podziękowania za ogólną pomoc organizacyjną kierujemy do: Danuty Węgłowskiej, Moniki Jakubowskiej, Tomka Sawickiego, Marty Zarzecznej, Jarka Sawiarskiego, Patrycji Orfin, Tomasza Kijewskiego, Radki Świteńki, Alicji Rajcy oraz do Sołtysa Strugi Piotra Pruszyńskiego wraz z małżonką - wyliczają organizatorzy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto