Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Boguszowa-Gorc Jacek C. zostaje w areszcie. Sąd nie zgodził się na jego wypuszczenie

Redakcja
Za zarzucone Jackowi C., burmistrzowi Boguszowa-Gorc przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności
Za zarzucone Jackowi C., burmistrzowi Boguszowa-Gorc przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności Dariusz Gdesz
Sąd Okręgowy w Świdnicy nie uwzględnił zażalenia obrony Jacka C. na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W sobotę (22 grudnia 2018 r.) Sąd Rejonowy w Świdnicy pozytywnie rozpatrzył wniosek Prokuratury Okręgowej w Świdnicy o zastosowanie wobec Jacka C., burmistrza Boguszowa-Gorc środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Termin aresztowania jest liczony od środy (19 grudnia), kiedy został zatrzymany w boguszowskim ratuszu przez policjantów. Obrona Jacka C. wniosła zażalenie na decyzję o jego aresztowaniu do Sądu Okręgowego w Świdnicy. Ten nie uwzględnił jednak zażalenia i Jacek C. pozostaje w areszcie.

W środę (19 grudnia 2018 r.) do gabinetu burmistrza w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach (powiat wałbrzyski) wkroczyli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i dokonali zatrzymania przebywających w pomieszczeniu - burmistrza Jacka C. oraz prywatnego przedsiębiorcy. Burmistrz przyjmował akurat od przedsiębiorcy korzyść majątkową. Obaj panowie zostali przewiezieni do Wrocławia. Po złożeniu zeznań przedsiębiorca został wypuszczony, natomiast Jacka C. zatrzymano.

Sprawa dotyczy wymiany oświetlenia ulicznego w Boguszowie-Gorcach. Właściciel firmy nie był w stanie dotrzymać terminu zakończenia inwestycji. Wówczas miał otrzymać od burmistrza propozycję, że w zamian za przesunięcie terminu ma zapłacić 100 tys. zł. Pieniądze miały być przekazane w ratach. Przedsiębiorca dwukrotnie zapłacił po 10 tys. zł, a przed wręczeniem kolejnej raty - 50 tys. zł o sprawie poinformował policję. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP we Wrocławiu.

21 grudnia w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy Jacek C. usłyszał zarzut z Art. 228 § 4. Kodeksu karnego:

Karze określonej w § 3 (od roku do 10 lat pozbawienia wolności) podlega także ten, kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, uzależnia wykonanie czynności służbowej od otrzymania korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy lub takiej korzyści żąda.

Jacek C. został zaprzysiężony na burmistrza Boguszowa-Gorc 20 listopada 2018 r.. Został wybrany w II turze wyborów uzyskując 2 726 głosów (53,3 proc.) na jego kontrkandydatkę oddano 2 388 głosów (46,7 proc.). W trakcie poprzedniej kadencji samorządowej (2014-2018) Jacek C. pełnił funkcję starosty powiatu wałbrzyskiego. Do Rady Miejskiej Boguszowa-Gorc Jacek C. wprowadził 7 radnych, którzy startowali z jego komitetu wyborczego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto