Brawo Górnik Trans.eu! Wrocław został zdobyty

Dariusz Gdesz (zdjęcia z meczu Górnik Trans.eu - WKK w Wałbrzychu)

Rewelacyjnie spisali się koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w meczu kończącym 29 kolejkę I ligi. Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego w niedzielę 1 marca, pokonali na wyjeździe 78:65 WKK Wrocław, głównego konkurenta w walce o awans.
Mecz zaczął się po mysli wałbrzyszan, którzy w pierwszej kwarcie prowadzili już m.in. 17:8, ale ostatecznie tę część spotkania wygrali 17:16. W drugiej kwarcie gospodarze odrobili niewielką stratę i po 20 minutach spotkania był remis 38:38. W kolejnej odslonie pojedynku Górnik Trans.eu jednak rozbił przeciwnika. Wałbrzyszanie trzecią kwartę wygrali 22:9 i na ostatnie 10 minut wychodzili prowadząc 60:47. Kiedy na początku ostatniej kwarty goście odjechali WKK i było m.in. 70:47 dla wałbrzyszan, stało się jasne, że komplet punktow powędruje do miasta pod Chełmcem.

WKK Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:78 (16:17, 22:21, 9:22, 18:18)

Górnik Trans.eu: Cechniak 23, Jakóbczyk 14, Zywert 12, Kulka 10, Pieloch 9, Kamiński 5, Koperski 2, Wróbel 2, Durski 1, Glapiński 0, Ratajczak 0.