Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Boguszów-Gorce: Śledztwo w sprawie korupcji wyborczej. Są pierwsze prokuratorskie zarzuty w sprawie

Artur Szałkowski
Artur Szałkowski
Artur Szalkowski
Artur Szalkowski
Na razie w sprawie korupcji wyborczej w Boguszowie-Gorcach, prokurator postawił zarzuty dwóm osobom, ale sprawa ma charakter rozwojowy
Na razie w sprawie korupcji wyborczej w Boguszowie-Gorcach, prokurator postawił zarzuty dwóm osobom, ale sprawa ma charakter rozwojowy Wojtek Wilczyński
Nie umilkły echa aresztowania burmistrza Jacka C., który ma zarzut przyjęcia korzyści majątkowej, a w Boguszowie-Gorcach nowa afera. Dotyczy sprzedaży i kupowania głosów w ostatnich wyborach samorządowych. Sprawa jest rozwojowa.

Z naszych ustaleń wynika, że Prokuratura Okręgowa w Świdnicy poza śledztwem w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez burmistrza Jacka C., wszczęła kolejne śledztwo, które dotyczy Boguszowa-Gorc. Konkretnie ostatnich wyborów samorządowych i związanej z nimi korupcji.

Informacja o aresztowaniu Jacka C. - burmistrza Boguszowa-Gorc i postawionych mu zarzutach

Dwóm mężczyznom, którzy mają być zamieszani w ten proceder prokurator postawił zarzut związany z korupcją wyborczą . Nasze informacje potwierdziliśmy częściowo w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy. Jej przedstawiciele powołując się na dobro prowadzonego postępowania oraz fakt, że sprawa ma charakter rozwojowy nie ujawniają na razie zbyt wielu informacji. Na razie w tajemnicy śledczy utrzymują nawet nazwę miejscowości, gdzie miało dojść do korupcji wyborczej.

– Na razie możemy powiedzieć tylko tyle, że rzeczywiście dwie osoby usłyszały zarzuty w sprawie związanej ze sprzedażą i kupnem głosów w trakcie ostatnich wyborów samorządowych – mówi prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. – Jeden z mężczyzn wręczał, a drugi przyjmował korzyść majątkową w postaci alkoholu. Zatrzymany został tylko mężczyzna wręczający alkohol. Na razie nie mówimy, w której miejscowości miało to miejsce, bo sprawa ma charakter rozwojowy.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut z Art. 250 Kodeksu karnego: Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że obaj mężczyźni przyznali się do stawianego im zarzutu. Wypuszczono ich na wolność i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto