Nasza Loteria

Boguszów-Gorce: Miasto dostało dotację na rewitalizację zabytkowej starówki (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski
Wyremontowana hala sportowa w Boguszowie-Gorcach
Wyremontowana hala sportowa w Boguszowie-Gorcach UM w Boguszowie-Gorcach
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu przekazał dotację z funduszy Unii Europejskiej na realizację projektu pn. „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Boguszowa-Gorce”.

Na realizację przedsięwzięcia pn. „Rewitalizacja zabytkowego centrum miasta Boguszowa-Gorce” przyznana została dotacja w wysokości prawie 3 mln zł. Natomiast całkowita wartość projektu to ponad 4 mln zł. Projekt składa się z czterech zadań inwestycyjnych. Pierwsze dotyczy rewitalizacji pomieszczeń ratusza, w których będzie nowa sala ślubów. Roboty budowlane w ramach tego zadania zostały już wykonane. Miasto oczekuje jeszcze na dostawę wyposażenia pomieszczeń: krzeseł, sof, stołów, i szaf. Planowany termin udostępnienia sali ślubów do użytku to przełom października i listopada 2018 r.

Drugie zadanie też zostało już zrealizowane, a dotyczy rewitalizacji hali sportowej przy ul. Szkolnej. Trzecie zadanie pn. „Budowa systemu monitoringu w centrum Boguszowa-Gorc” jest w trakcie realizacji. W ramach inwestycji zostanie wykonany nowy system monitoringu wizyjnego, który będzie składał się z 14 kamer. Przewidywany termin uruchomienia monitoringu to koniec października 2018 r. W ramach czwartego zadania zrewitalizowane zostaną przestrzenie publiczne w celu nadania im nowych funkcji. Przebudowie zostaną:

- skarpa przy ul. Kamieniogórskiej (prace aktualnie trwają),
- rejon budynku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury od ul. Strażackiej,
- teren przy ulicy Szkolnej (obok szkoły podstawowej), w tym miejscu powstanie parking samochodowy,
- rejon przystanku autobusowego przy ul. Głównej.

– Cieszę się, że nasz kolejny projekt uzyskał wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. Rewitalizacja miasta, przez ostatnie lata, była dla mnie jednym z priorytetów. Zakres wykonanych prac jest ogromny – mówi Waldemar Kujawa, burmistrz Boguszowa-Gorc. – Większość robót w ramach rewitalizacji została już wykonana i sfinansowana ze środków własnych miasta. Dlatego otrzymane pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na nowe inwestycje. Przypominam, że obecnie trwają prace rewitalizacyjne budynków mieszkalnych na wykonanie których dotacje unijne otrzymało miasto Boguszów- Gorce - 2 budynki oraz 12 budynków wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez ZGM Sp z o.o.

od 12 lat
Wideo

Aktywiści znaleźli sposób na pozbycie się samochodów w miastach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto