Boguszów-Gorce: Kradł bezkarnie przez dwa lata, w końcu zatrzymali go policjanci

KMP
Zatrzymany przez policjantów 59-latek przyznał się do dokonania licznych kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności
Zatrzymany przez policjantów 59-latek przyznał się do dokonania licznych kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności KMP w Wałbrzychu
Udostępnij:
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 59-letniemu mieszkańcowi Boguszowa-Gorc. Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzieże, których dokonał w ostatnich dwóch latach na terenie gmin: Boguszów-Gorce i Mieroszów.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali ukrywającego się od dłuższego czasu 59-latka w środę (24 lipca) około godz. 9. na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Udowodnili mężczyźnie dokonanie szeregu przestępstw w latach 2017-2019. Podejrzany w większości przypadków wykorzystywał nieuwagę mieszkańców i kradł pozostawione bez należytego nadzoru mienie. W jego ręce wpadły m.in. telefony komórkowe, a także portfele z dokumentami oraz pieniędzmi.

– Boguszowianin w jednym z przypadków z otwartego samochodu w Sokołowsku ukradł także elektronarzędzia, a przy kolejnej okazji z korytarza budynku w Boguszowie-Gorcach nową płytę indukcyjną. Rozkradł także elementy placu zabaw w tej miejscowości – mówi mł. asp. Marcin Świeży, rzecznik prasowy wałbrzyskiej policji. – Straty w dziewięciu przypadkach oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 16 tys. zł. 59-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia wszystkich przestępstw i stanie teraz przed sądem. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Dodaj ogłoszenie