18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biblioteka w Czarnym Borze wykańczana (ZDJĘCIA)

Elżbieta Węgrzyn
Biblioteka Czarny Bór
Biblioteka Czarny Bór Dariusz Gdesz
Biblioteka w Czarnym Borze jest już wykańczana. Od lipca ubiegłego roku przy gminnej szkole trwa budowa, prace zakończą się jesienią. Zobaczcie zdjęcia tego centrum.

Biblioteka w Czarnym Borze wykańczana

– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwa jego wykańczanie, a otwarcie planowane jest na miesiące jesienne - mówi Adam Górecki, wójt gminy Czarny Bór.
Centrum biblioteczno-kulturalne ma zajmować powierzchnię użytkową ponad 830 m kw. Powstanie tutaj biblioteka i centrum kultury z wydzieloną multimedialną kawiarenką i sala widowiskowa mieszcząca nawet 150 osób, a także część warsztatowa z zapleczem sanitarnym. Część warsztatowa może też posłużyć jako centrum konferencyjne. Będzie też galeria wystawiennicza i taras, budynek centrum zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W gmachu swoja siedzibę będą też miały lokalne organizacje pozarządowe.

Biblioteka w Czarnym Borze kontrowersyjna

Opozycja zwraca uwagę, na to, że utrzymanie centrum będzie kosztowne. - Taki obiekt jest potrzebny w każdej aktywnej gminie, a czarnoborzanie są bardzo aktywni. Uważam tylko, że ten budynek nie powinien stać w tym właśnie miejscu - mówi Jarosław Buzarewicz, radny opozycji. Dodaje również , że przed rozpoczęciem budowy wskazywano alternatywne miejsce, również przy szkole, a teraz przez nowy gmach w klasach jest ciemno.
- Uczniowie uporządkowali skwer, który teraz stał się terenem budowy. Ich wysiłek został zmarnowany - wylicza Buzarewicz.
Całość zadania, czyli budowa wraz z wyposażeniem miała kosztować około 3,4 mln zł, obecnie wiadomo już że zamknie się w 3,8 mln zł. 1,875 mln to środki z ministerialnego Programu Wieloletniego Kultura+. Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał gminie dodatkowe dofinansowanie z budżetu województwa kwotą 500 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto